אנרגיה סולארית
תערוכת
אחזקה, תערוכה ובטיחות
חשמל ותאורה, בקרה וחיסכון באנרגיה
 
28 בפברואר - 1  במרץ  2017

גני התערוכה תל אביב

לפרטים  03-7525055

 
  

        התערוכה המקצועית לחשמל, מתח נמוך, תאורה, מיכשור ובקרה,
פיקוד ושליטה, אוטומציה, רובוטיקה, חסכון באנרגיה 


הועידה הארצית לחשמל אחזקה ואנרגיה ,
הועידה הארצית למנהלי אחזקה ומהנדסים, 

הועידה הארצית למנהלי רכש ממפעלי תעשיה ומוסדות,
 הועידה הארצית למהנדסי מרכזים רפואיים, 
הועידה
הארצית לבטיחות, חרום ובטיחות אש

גני התערוכה תל  אביב


אנרגיה סולארית

נושא אנרגיה סולארית מוצג מידי שנה ב תערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה המתקיימת במרכז הירידים והקונגרסים, גני התערוכה תל אביב.

פרטים נוספים בערוצים לשיווק ממוקד טל - 03-7525055

 

תערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה עוסקת בתחומים:
 חשמל ותאורה

 
ציוד, חומרים, עזרים ושרותים בתחום החשמל התעשייתי, המוסדי והעסקי: גופי תאורה, נורות, סוללות, מנועים, גנרטורים, שנאים, כבלים, צנרת, אל פסק, חסכון באנרגיה, משאבות, מערכות מיזוג, חימום, קירור ואיוורור, הספק, חשמל סולארי ועוד..
 מתח נמוך  
 
מערכות בקרה, כריזה, הגברה, CCTV, חולה\אחות, מוסיקה, אזעקה, אינטרקום, בקרת מבנה, מיזוג, בקרת כניסה ועוד...
 בקרה ואוטומציה תעשייתית
 מערכות וציוד לבקרה ואוטומציה תעשייתית, ניהול רצפת ייצור, בקרים מתוכנתים, מיכון תעשייתי, בקרה ושליטה, מערכות שקילה, פיקוד ובקרה, פניאומטיקה, מחסנים אוטומטיים, מרכזים לוגיסטיים.
 מיכשור ובקרה
 ציוד, מערכות וחומרים למיכשור ובקרה, ציוד ומעשירי מדידה, לחות, זרימה, לחץ, טמפרטורה, מפלס, ספיקה.

 

 מבקרים בתערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה
מענף החשמל והתאורה
מהנדסי חשמל, מהנדסי תאורה, יועצים, קבלנים, מנהלי פרוייקטים, אדריכלים, מעצבים, מנכ''לים,

 מנהלי אחזקה, מנהלים טכניים, מנהלי רכש ומקבלי החלטות מהמגזר התעשייתי, העסקי, המוסדי 

 ו
הציבורי 
 
מענף המיכשור והבקרה 
מהנדסי מיכשור ובקרה, מהנדסי ייצור, מהנדסי מפעלים, מנהלים טכניים, מנהלי רכש, מנהלי אחזקה,

 
מנהלי פרוייקטים, יועצים ומהנדסים, מנכ''לים ומקבלי החלטות בתעשיית המזון, הכימיה, התרופות,

האנרגיה, הפלסטיק, ההייטק ובתעשיות הבטחוניות, בתי חולים, אוניברסיטאות ומכללות, מעבדות,

מוסדות מחקר  ופיתוח, קופות חולים. ופיתוח, קופות חולים.


מידע בנושא אנרגיה סולארית: 
 

 

אנרגיה סולארית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית קפיצה אל: ניווט, חיפוש  "עץ סולארי" באוסטריה שעליו מורכבים תאים פוטו-וולטאיים הממירים את אור השמש לחשמל  מכבסה בקליפורניה שעל גגה מורכבים קולטי שמש לחימום מים

אנרגיה סולארית, שמקורה בקרינת השמש, היא מקור של אנרגיה חלופית ומתחדשת. מתקני אנרגיה סולארית ממירים את הקרינה האלקטרומגנטית שמגיעה מהשמש לאנרגיה תרמית או לחשמל. עקב ההספק הגבוה של קרינת השמש על פני כדור הארץ יש לשיטה זו פוטנציאל להפוך למרכיב משמעותי בשוק האנרגיה העולמי.

השימושים של אנרגיה שמקורה בשמש הם מגוונים. ניתן להשתמש באנרגיה זו באופן ישיר למטרות חימום, אידוי וייבוש מזון, כמו למשל בישול בעזרת תנור שמש, בריכות אידוי להפקת מלחים וייבוש כביסה. באופן דומה, דודי שמש משמשים לחימום מים לצריכה ביתית. ריכוז קרינת השמש באמצעות מראות או עדשות מאפשר לעתים לנצל אותה טוב יותר, במיוחד לצרכים שבהם נדרשת טמפרטורה גבוהה. הגדלת הנצילות מתאפשרת גם באמצעות מתקני עקיבה, שעוקבים אחר תנועת השמש בשמים בשעות היום.

שימוש נרחב של אנרגיית השמש לצרכים תעשייתיים או לצורך יצירת חשמל ייתכן באחת משתי דרכים:

 • אנרגיה תרמו-סולארית - חימום נוזל לצורך הפעלת מנוע חום שמייצר חשמל או עבודה מכנית.
 • אנרגיה פוטו-וולטאית (אנרגיה פוטו-חשמלית) - שימוש בתאים פוטו-וולטאיים לצורך המרת אור לאנרגיה חשמלית באופן ישיר.

את האנרגיה הסולארית ניתן לנצל ישירות, או לאגור באמצעים פוטוכימיים בחומרים שונים, ולהפיק את האנרגיה מאוחר יותר במידת הצורך. באופן עקיף, אנרגיית השמש אחראית למגוון תהליכים שמביאים ליצירת מקורות אנרגיה שונים שנמצאים כיום בשימוש, כמו אנרגיית רוח, אנרגיה הידרואלקטרית ועוד. באופן דומה, אור השמש אפשר את חייהם של יצורים קדומים, שבמשך הזמן הפכו לנפט. דלק מאובנים זה משמש כיום את האנושות כמקור אנרגיה עיקרי.

דודי שמש
דוד שמש הוא פיתוח ישראלי של פרופ' צבי תבור המבוסס על קולטי שמש ההופכים אנרגיית שמש לאנרגיית חום. בארץ נעשה באנרגיה סולרית שימוש רב באמצעות דודי השמש לחימום מים (כ95% מבתי האב), שחוסכים כ-3%-4% מתצרוכת החשמל של ישראל. על פי החוק הישראלי כל בית חדש שנבנה (למעט מגדלים) חייב להיות מצויד בקולטי שמש. מאידך מפעלי תעשייה אינם מחויבים לחמם מים באמצעות קולטי שמש ומעדיפים את הפתרון הנוח יותר של שימוש במזוט. המערכת התרמוסיפונית הינה המערכת השכיחה במדינת ישראל. "עקרון התרמוסיפון" - הכוח הגורם למים שיתחממו בקולט, לזרום אל הדוד במערכת, הוא ההפרש במשקל הסגולי בין המים החמים והקרים, ללא צורך במשאבה או גורם מניע אחר.
תחנת כוח תרמו-סולארית  מגדל שמש "סולאר טו". מתקן שמייצר 10 מגהוואט חשמל במדבר מוהבי בארצות הברית.  צלחת פרבולית לניצול אנרגיית השמש במרכז מחקר בשדה בוקר. מתקני אנרגיה סולארית ממירים את קרינת השמש, שהיא מקור של אנרגיה חלופית ומתחדשת, לאנרגיה תרמית או לחשמל. צורתה הפרבולית של הצלחת מביאה להחזרת כל קרני השמש למוקד הפרבולה, ובכך יוצרת בו חום גבוה.

ערך מורחב - תחנת כוח תרמו-סולארית
בשיטה הסולארית-תרמית ראשית הופכים בעזרת קולטי שמש את האנרגיה הנקלטת לחום, ואחר כך בעזרתו מייצרים קיטור אשר מניע טורבינה המייצרת חשמל. כיום רוב תחנות הכוח הסולאריות הגדולות עובדות בשיטה זו.

קיימות מספר טכנולוגיות סולאריות-תרמיות :

1. שקתות פרבוליות (Parabolic Trough): נוזל תרמי (או לחלופין קיטור או מלח נוזלי) זורם בצינור הנמצא בפוקוס של מראה בצורת פרבולה העוקבת אחרי השמש בציר אחד. הנוזל נכנס למחליף חום או קיטור נכנס ישירות לטורבינת קיטור המניעה גנרטור.

2. בצורה דומה משתמשים במראות שטוחות לפי עקרון פרנל (Fresnel), מתקן מסחרי מסוג זה הוקם באוסטרליה לחימום מוקדם של קיטור.

3. מגדל שמש המכונה לעתים מתקן מסוג קולט מרכזי (Power Tower Systems): מראות העוקבות אחרי השמש בשני צירים (הליוסטטים) מרכזות את האור לקולט מטרה הנמצאה על מגדל.

תחנות נבנו בשיטה זו בצרפת, ארצות הברית, ובמכון ויצמן בישראל. עוד בשנות השמונים השתמשו בקולט שמש שחימם מים או מלח מומס. תחנה מסחרית שהוקמה בספרד PS10 ליד סביליה משתמשת בקולט המחמם אויר, והאוויר מחמם קיטור לטמפרטורות של כ-460 מעלות צלזיוס. תחנה נוספת כזו PS20 נמצאת בהקמה והכוונה להקים 9 תחנות מסוג זה שיספקו את רוב צריכת החשמל של העיר סביליה.

חברת ברייט סורס (לשעבר לוז 2) מבקשת להקים תחנות כוח בטכנולוגיה זו בקליפורניה.

הטכנולוגיה החדישה בתחום היא שימוש בטורבינת גז וקולט המחמם אוויר דחוס, בשיטה זו ניתן להגיע לנצילויות גבוהות ביותר, מתקן הדגמה מסוג זה הוקם במכון ויצמן והודגמו בו טמפרטורות אוויר של כ-1200 מעלות צלזיוס.

באלמריה שבספרד הוקם בשנת 2003 מתקן שעבד כתחנת כוח לכל דבר כאשר חברת אורמת סיפקה את יחידת הכוח, ובשנת 2005 הושגו טמפרטורות של מעל 1,000 מעלות צלזיוס במערך קולטים בפעולה עם טורבינת הגז של אורמת OST3 שסיפקה כ 250KW חשמל. חברת אדיג מיבנה הקימה מתקן הדגמה דומה בהספק של 100KW בסין. טכנולוגיה זו מאפשרת ייצור חשמל בנצילות גבוהה ונראה כי ניתן להגיע לעלויות נמוכות משמעותית מבעבר.

4. צלחת פרבולית (Parabolic Dish Systems) - צלחת העוקבת אחרי השמש בשני צירים באמצעות חיישנים. מהחום מופק חשמל בדרך כלל על ידי מנוע סטירלינג (Stirling) או טורבינת גז קטנה. ניתן לקבל נצילויות גבוהות בהקפי ייצור חשמל של עשרות ומאות קילוואט בלבד, או תחנת כוח מסחרית עם עשרות או מאות יחידות מודולריות.

אנרגיה פוטו-וולטאית
המרה ישירה של אנרגיית השמש לחשמל נעשית באמצעות תא פוטו-וולטאי (תא שמש), שעשוי לרוב מסיליקון בטכנולוגיה של עשיית שבבים, בנוי מסרט מוליך למחצה הנתון בין שתי אלקטרודות. בעת החשיפה לאור, ניתקים האלקטרונים ממקומם ויוצרים תנועה חשמלית. הניצולת של תא כזה היא נמוכה (כ-15 אחוז) ומחירו יקר, בשל טכנולוגיית הייצור המורכבת.

במרכז הלאומי לאנרגיית השמש באוניברסיטת בן-גוריון, נערכים מחקרים בתחום הסולרי-תרמי והפוטו-ולטאי, העוסקים בין השאר בתא פוטו-וולטאי מבוסס פחמן, ובייצור חשמל פוטו-וולטאי באמצעות שימוש במראה מרכזת גדולה. הציפיות הן שמחקרים אלו יבשילו בעשור הבא לכדי מערכות זולות והמוניות לייצור חשמל מאנרגיית השמש.

טכנולוגיה חדשנית הנמצאת בשלבי מחקר מנצלת שימוש בלוחות OLED המבוססים על חומרים אורגניים, לניצול אור שמש לשם הפקת אנרגיה חשמלית. כיום משתמשים בתהליך ההפוך של פליטת אור באמצעות זרם חשמלי לייצור צגים דקים לטלפונים סלולריים וטלויזיות העשויים להחליף בעתיד את מסכי הLCD. יתרונה של השיטה בייצור אנרגיה סולרית, היא בעלות ייצור נמוכה, נצילות אנרגטית גבוהה ושימוש בחומרים אורגניים מתכלים.

תחנת הכוח הפוטו-וולטאית הגדולה בעולם עתידה לקום בפארק הסולארי בסקסוניה, גרמניה.

אנרגיה סולארית בישראל
אף שבארץ ישנו מחקר ופיתוח ער ומתקדם, היישום של שימוש במקורות אנרגיה סולארים, למעט השימוש בדודי שמש הוא מועט. בעבר פעלה בסמוך לים המלח תחנת כוח סולרית קטנה מסוג בריכת שמש, שהקימה חברת סולמת (מקבוצת אורמת), אך הממשלה הפסיקה את מימון הפעלתה בשל חוסר כדאיות כלכלית.

פרויקט לדוגמה בו נעשה שימוש באנרגיה סולארית לחימום מים בעזרת קולטים בשנת 2008 על ידי חברת 'כרומגן' הינו מלון PRIMA MUSIC בחוף אלמוג באילת, הכולל: 140 חדרים ומטבח מרכזי. הותקנו כ-105 מ"ר קולטים החוסכים כ-18 טון co2 בשנה. החיסכון בגז נאמד בכ-95,000 קילוואט לשנה והחזר ההשקעה הינו כ-4.5 שנים.

חברת לוז מירושלים הקימה בשנות ה-80 בקליפורניה 9 מתקנים בטכנולוגיה התרמית של שקתות פרבוליות, בשלוש תחנות כוח ובהיקף כולל של 354MW (כולל התחנה הסולרית הגדולה בעולם בהספק נקוב של 160MW והשניה בגודלה בעולם בהספק 150MW). אף שהחברה פשטה רגל התחנות עדיין עובדות כיום ומופעלות על ידי חברת Florida Power & Light ואף מייצרות חשמל מעבר להספק הנקוב הודות לשיפורים טכנולוגיים הכוללים קולט חדש שפותח ומיוצר על ידי חברת סולל מבית שמש. לאחרונה הוקמה חברת הזנק בשם לוז 2, אשר עובדת על פיתוחים נוספים בתחום.

חברות סולרג'ניקס ואורמת מיבנה הקימו תחנת כוח סולרית באריזונה עם טורבינה אורגנית (ORC) מתוצרת אורמת, כמו כן הוקמו בשנתיים האחרונות תחנות בנבאדה (64MW) ומספר תחנות בגודל 50MW בספרד. כיום יש תחנות נוספות בהליכי אישור והקמה בספרד וקליפורניה בהשתתפות חברת סולל.

בשנת 2001 הכריז שר התשתיות הלאומיות דאז, אביגדור ליברמן, על הקמת תחנת כוח סולארית באזור דימונה. תוכנית זו לא יצאה לפועל. בתחילת 2004 הכריזה המועצה הארצית לתכנון ובניה על תוכנית מתאר להקמת תחנה סולארית, במסגרתה נבחר מתחם אשלים, בסמוך לישוב אשלים שבשטח המועצה האזורית רמת הנגב. במרץ 2008 פרסם משרד התשתיות את השלב המקדים של מכרז למיון מציעים להקמת שתי תחנות סולאריות במתחם, אשר יתפרסו על שטח של כ-4000 דונם ויספקו יחד כ-250 מגה-וואט חשמל, בהשקעה של כ-650 מיליון דולר. [1]

בנוסף לתחנת כוח סולרית, ישנו רעיון ותיק של פרופ' דן זסלבסקי מהטכניון להקים ארובת שרב בערבה. מדינת ישראל החלה להקצות שטח לעניין, אך נכון לסוף שנת 2007 לא נמצאו מקורות מימון להקמת הפרויקט השאפתני.

ביוני 2008 אישרה רשות החשמל תקנות העוסקות בייצור חשמל על ידי תאים פוטו-וולטאים קטנים. התקנות מיועדות לעידוד התקנת מערכות סולאריות ביתיות וקובעות כי יינתן תעריף מיוחד לחשמל עודף שימכר לחברת החשמל בגובה של 2.04 שקל לקוט"ש.[2] באוגוסט באותה שנה אישרה הממשלה את ההצעה בדבר מחקר, פיתוח טכנולוגיות וייצור חשמל בתחום אנרגיה סולארית בישראל. במסגרת התוכנית יקים משרד התמ"ת באמצעות לשכת המדען הראשי מרכז טכנולוגי לאנרגיה מתחדשת בנגב בהשקעה של 70 מיליון ₪ על פני 5 שנים.

יתרונות וחסרונות
היתרונות העיקריים של האנרגיה הסולרית:

 • עצמאות בהפקת חשמל, חוסר תלות במקורות דלק מתכלים ובמדינות המפיקות אותם, כמו התלות בעליית מחירי הדלקים.
 • הפקת אנרגיה נקיה שאיננה פוגעת בסביבה.
 • בעיקר לגבי הטכנולוגיה הפוטו-וולטאית, אפשרות להתקנה על גגות ובכך לחסוך משאבי קרקע.
 • אנרגיית השמש אינה מתכלה כמו מקורות אנרגיה המתבססים על דלק.
 • התאמה טובה לעקומת הביקוש לחשמל.
 • תחנה תרמית סולרית יכולה לכלול גם גיבוי בדלק אחר, ולא נדרשת הקמת תחנת כוח נוספת לגיבוי כמו בטחנות רוח למשל.
 • בתחנה תרמית סולרית אין ירידה משמעותית בביצועי התחנה לאורך שנים (זאת בניגוד לתחנות פוטו-וולטאיות).

החסרונות העיקריים של האנרגיה הסולרית כיום:

 • השקעה ראשונית גבוהה המתבטאת בעלות גבוהה לקוט"ש בהשוואה לתחנות כוח קונבנציונליות.
 • הפקת אנרגיה לא סדירה בימים מעוננים ובלילה בתחנות כוח ללא אגירה או מקור אנרגיה נוסף.
 • תפיסת שטח רב יחסית להפקת חשמל בשיטה הקונבנציונליות בפחם, דלק נוזלי או גז.


במטרה להתגבר על החסרונות ישנן הצעות להקים תחנות משולבות שתספקנה הן אנרגיה סולארית והן אנרגיית רוח, במטרה לנצל את השטח גם בלילה. שנית, במוסדות מחקר רבים, כדוגמת המרכז לננוטכנולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, מנסים לפתח קולטי שמש ששטח הפנים שלהם יהיה גדול יותר, באמצעות שימוש ברכיבים ננוטכנולוגיים, וכך להגיל את יכולת הפקת האנרגיה מכל מ"ר.


לספקים בנושא אנרגיה סולארית תוכלו להכנס לאתר מימומה. לקבלת הצעות ממספר רב של ספקים לחץ כאן.
נושא אנרגיה סולארית מוצג מידי שנה ב תערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה המתקיימת במרכז הירידים והקונגרסים, גני התערוכה תל אביב.

תערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה שבמסגרתה יוצג תחום אנרגיה סולארית מאורגנת מידי שנה על ידי חברת ערוצים לשיווק ממוקד.
חברת ערוצים לשיווק ממוקד מתמחה בתערוכות מקצועיות בנושאי האחזקה, התעשייה החשמל והבטיחות בכלל ואנרגיה סולארית בפרט.

במסגרת תערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה  מתקיימות ועידות מקצועיות:

הועידה הארצית לחשמל, אחזקה ואנרגיה, הועידה הארצית למנהלי אחזקה ומהנדסים, הועידה הארצית למהנדסי מרכזים רפואיים, הועידה הארצית לבטיחות, חירום ובטיחות אש, הועידה הארצית למנהלי רכש ולוגיסטיקה.

בועידות מתקיימות הרצאות על ידי מרצים מקצועיים בתחומים הנוגעים לתערוכת חשמל ותאורה -  מיכשור ובקרה .

כמו כן, חברת ערוצים לשיווק ממוקד נותנת שרות של איתור ספקים, מוצרים ושירותים באמצעות אתר האינטרנט  מימומה.

 

נושא אנרגיה סולארית יזכה לחשיפה רבה בתערוכת חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה. במהלך השנים, הציגו בתערוכות חשמל ותאורה - מיכשור ובקרה המאורגנות על ידי ערוצים לשיווק ממוקד, מאות חברות העוסקות בתחומי החשמל, התאורה, המיכשור והבקרה.

 

לרשימת החברות שהציגו בתערוכת אחזקה תעשיה ובטיחות:

ב. אימון סוכנויות - רכבי חפ''ק, גנרטורים, ציוד חילוץ ןהצלה
ברסלר מהנדסים - גילוי וכיבוי אש
איי.או.טי דיגיטל הום פתרונות - מצלמות אבטחה
קרמיטקס - מוצרי מיגון וטקסטיל
המניע משאבות - משאבות
פתרונות חירום מתקדמים - בטיחות בעבודה, כיבוי אש, שרותי רפואה
גיא יעוץ שיווק והדרכות - ציוד חירום וחילוץ, עבודה בגובה, עזרה ראשונה
COLDER - חימום וקירור
Eco-Sodaclean - ניקוי ירוק
א.א. השכרת מזגנים - מיזוג אוויר
אס.אס.אס. סמארט סולושין סיסטמס - תאורת לדים
אקו סייף (1994) - הדרכות בבטיחות
אקסילוג - הנדסת תחזוקה
ארובוטיק מנדפים - מנדפים, ניקוי מנדפים
אריטקום - מיזוג אווירהטוזר וולפסון אחזקות - ניקוי ביולוגי
מגנוליה מפלדה - צבעים
מכללות אורט -
הכשרה טכנולוגית ומקצועית
סובפלים ישראל - איוורור
סטוק אלקטריק - תאורה
פיוריטק - פתרונות חנקן וחמצן דחוס
קיו.אי.אס ואס - צ'ילרים
פרוטק בטיחות וטכנולוגיה - בטיחות \ ציוד ושרותים
איילוק - נעילת חלונות
המחדש תעשיות - משאבות
מגוון אפקט - מערכות חכמות ממוקדות
פימקס - ציוד בטיחות
קלטרוניקס - אזעקות ואינטרקום
גל אור מפעלי תאורה - גופי תאורה
אריאל מדיק  - עזרה ראשונה
מאגר טק - בטיחות, ציוד ושרותים
DATWISE - ניהול בטיחות ממוחשב
מטל-עיבוד שבבי - תכנון ובניית מכונות לתעשיה
יוריקה טרייד - מוצרים אנטי סטטיים
Cristanini Italy - מוצרים לכיבוי אש
טי.איי. פתרונות - קירור, מיזוג
א.מ. רון - הנדסת מערכות מיזוג אוויר
ע.ב.מ - עבודות בטון מיוחדות, שיקום וציפוי רצפות
זמיר נגישות - כסא חילוץ
דולב אלקטרומכניקה טכנולוגיה והנדסה - מיגון קרינה
ברלין טכנולוגיות - משאבות, טיפול באוויר וגזים
סייפקו ציוד בטיחות - ציוד בטיחות תעשייתי
פ.סיגל Israelnano קורוזיה, טיפול והגנה
אורפוינט תאורה - תאורה
טיובקס - פרופילי אטימה וזיגוג, אטמי דלתות, קנטים
Pollight \ ליפט אוף - חיסכון באנרגיה למבנים
דה ויה אנרגיה עתידית - תחזוקת מכונות וציוד תעשייתי
בידוד פלוס - טכנולוגיות מים ובדיקות אל הרס
טכנו אב מדחסים - מדחסים
מקסווב - בית תוכנה לתוכנות ניהול אחזקה, נכסים, פרוייקטים ועוד
זהר הנדסה - מאווררי ענק
שקע ותקע תאורה - תאורה
שרפים מערכות מיגון - בטיחות
המרכז האקדמי רופין - לימודים אקדמיים
גז טכנולוגיות או.בי - גזים ייצור ואספקה
טי.אנד.אמ כפיר פתרונות מיגון ובקרה - מוקד מיגון, שמירה ואבטחה, נקיון ואחזקה
גרינאל אקולוגיה - איכות סביבה, חומ''ס, בטיחות
אלקטרוזן - ציוד חשמל ותאורה
גבאי - ביטוח מקצועי
תירוש - עיתונות מקצועית
פורטל נט - פורטלים מקצועיים, חשמל נט, מכניקה נט

אלקטרוזן - ציוד חשמל ותאורה
ד.י. הנדסה - עיבוד שבבי
א.ש מערכות אבטחה - אזעקות\אינטרקום
QUANTUM ESS - צ'ילרים
צבי צאודרר - ציוד חשמל ותאורה
מאירי ובניו \ אופק - צילום צנרת
ביטחון מ.ל.א - מצלמות במעגל סגור, בית חכם
סמיקום לקסיס - בקרה ותאורה, מצברים
יאיר ארז - שמנים וגריזים, כימיקלים לאחזקה
מ.ת.א.ל - גילוי אש
TELEMATICS - בקרת תאורה
גומספיד - מוצרי גומי
מדבקות ניקל - מדבקות לעיצוב
גלאון מאוררים ושואבים - איוורור\ציוד ונטות
טכנו ים - ניקוי מיכלי דלק וסולר
אינפרא רד טכנולוגיות בדיקות - בדיקות תרמוגרפיות, בדיקות קרינה
סגול טכנולוגיות מתקדמות - טיפול באיכות האוויר \ חיסכון אנרגטי
הרצנו מנופים - במות ומתקני הרמה
וורקר שירותים לעובדים ולמפעלים - הדרכות בבטיחות
ח.י פתרונות חכמים - תאורת לדים
חשמל לכל 2007 - מנועי חשמל
טי.אנד.אי מרקטינג - פנסים, ארגזי כלים
י.ב קורמן - מערכות מיגון אש, אינסטלציה, ספרינקלרים
פלסגן - מים אפורים, מד לחות
אוניברקול \ נירלט - צבעי תעשיה
הסוף לריח - סילוק ריחות
מבדק הדרכות ובדיקות חשמל - הדרכות בבטיחות, בדיקות חשמל
מי השרון טכנולוגיות - מיגון אש
טי.איי. פתרונות (ישראל) - קירור תעשייתי
ניפון תאורה - תאורה
בינו לוי - תוכנות אחזקה ובטיחות
פרץ שערים אוטומטיים - שערים ודלתות מתרוממות
החברה לטכנולוגיות אויר דחוס פי.איי.טי - אויר דחוס
תעשיות מיגון - גילוי וכיבוי אש\מיגון אש
תעשיות נעליים נגה-עינת - נעלי עבודה ובטיחות
מירב משאבות - משאבות, איוורור, מאוורים, מפוחים
א.ס ורטהיים - משאבות, כפפות
הכסא המוביל - כסא למילוט מבניינים
ארכה - ציוד חשמל ותאורה
מור חברה לשיווק מוצרי בניה - אביזרי בטיחות, מוצרי אחזקה
גת רימון טכנולוגיות - טכנולוגיה חדשה לסילוק ריחות
מ.ה.ד.ר. אלקטרוניקה - סולמות, עגלות הרמה, מתקני מים והתפלה
טכנו אב מדחסים - מדחסים
תעמל מזרע מקבוצת אלקטרה - הרמה ושינוע
בוש - BUSCH - משאבות וואקום
גז טכנולוגיות או. בי - גזים ייצור ואספקה
א.צ. שיווק חומרי איטום - חומרי איטום וציפוי
ב.י. אנרג'י - חימום מים היברידי
גז גז - ציוד ואביזרי גז
DATWISE - ניהול בטיחות ממוחשב
סולריס - הרמה ושינוע
אקווה-רימט - איתור נזילות, מניעת נזקי מים
GIV Solutions - פתרונות מיחשוב ותקשורת
אריאל מדיק - מרכז הדרכה וציוד לעזרה ראשונה
מאגר-טק - בטיחות\ציוד ושרותים
מגוון פתרונות אחסון - איחסון
אריאל רייניך בגבהים - הדרכות גובה
פקק ליפט - כלי לפתיחת מכסי ביוב
המרכז לרפואת חרום -
עזרה ראשונה\מיכשור רפואי
אמיר חברה להנדסה וסחר - הרמה ושינוע
אי.קיו.איי התרעה - התראה לרעידת אדמה
אורי תוכנה - תוכנות עסקיות
ניר ווי - חיפויי רצפה ובטיחות
ג'וק בראש - הדברה ומניעת מזיקים
מיסטר וונד - עמדות ניפוק אוטומטיות
ג.א. אלקטרוסוניק - מערכות אלקטרוסוניות נגד מזיקים
הנדסה בגובה - בטיחות בגובה
כל בו תקן Weissman - ניקוי מערכות מיזוג
עזריאל ע.י סחר ושיווק - רשתות וגדרות נגד נפילות ונגד מזיקים
ש.ג מעליות - תיקון ואחזקת מעליות
בטיחותי - בטיחות לילדים
דניר שיווק והפצה - מוצרים לבטחון אישי
פורטל נט - פורטלים מקצועיים
תירוש - עיתונות מקצועית
גבאי הסדרים פנסיוניים - ביטוחי בטיחות
מנורז - מיכשור ובקרה
 יו.די.אס אינטרנשיונל - הרמה ושינוע
 מטל-עיבוד שבבי  - תכנון ובניית מכונות לתעשיה
 פי.איי.טי החברה לטכנולוגיות אויר דחוס - אויר דחוס
 המרכז לבטיחות אש והערכות למצב חרום - בטיחות אש וחרום
 זטא תעשיות וסחר - הרמה ושינוע
 RAD GREEN - גילוי ותיעוד קרינה
 שרותי אקולוגיה - איכות סביבה
 אריאל פיתוח תוכנה - תוכנות בטיחות, בסיסי נתונים
 ארבל שטראוס - ציוד בטיחות ואביזרים לחניונים
 פוליביד תעשיות - בידוד
 לייף סייבר - בדיקות קרינה, גז ורעש
 אדי-רום הנדסת חימום ואיוורור - חימום, איוורור
 קודה טכנולוגיות האלפיים - נעלי עבודה
 אפיקים רכב תפעולי - רכב חשמלי
 שיא פרוייקטים ובטיחות - הנדסה ובטיחות \ מכללה
 אורגת סחר - דבקים
 EQI - התראות לרעידות אדמה
 מכללת שבירו - הדרכות בבטיחות
 מטרו מוטור - רכב תפעולי
 ברלין טכנולוגיות - משאבות, טיפול באוויר ובגזים
 כסלו רכב עזר - רכב תפעולי
 DATWISE - ניהול בטיחות ממוחשב
 גור ישי הנדסה - תוכנות אחזקה ובטיחות
 סייטק גופי חימום - גופי חימום
 הדים - בדיקות שמיעה, אטמים נגד רעש
 יהודה טל תקשורת - קשר, ציוד ומערכות
 סיג תעשיות - הרמה ושינוע
 סקיי סייבר - חילוץ והצלה
 חוליות פתרונות אחסון - איחסון
 Zorg tech solutions - תוכנת אחזקה
 מאגר טק - בטיחות \ ציוד ושרותים
 אוויר נקי - ניקוי מערכות מיזוג
 תדיראן - מיזוג אוויר, חסכון באנרגיה
 ה.ב. איכות ויזמות - הדרכות בטיחות
 הופ הנדסה - מים ציוד להשבחה
 כרמל כימיקלים - כימיקלים, דבקים
 עירית טק הדפסה רישתית - שלטים
 נירלט - צבעים לתעשיה
 גלובל קי. סיסטם - שואבי אבק ומכונות ניקוי בקיטור
 GREEN LIFE - חומרי ניקוי
 PROMACON - בקרה ואוטומציה
 ארז מוצרים טרמופלסטיים - איטום בידוד וציפוי
 אלישע הדרכות רפואה - עזרה ראשונה \ ציוד הצלה
 אלסופטק - תוכנות לאחזקה
 מוזי בוטון - בטיחות ואיכות סביבה
 מצובה ביטוחים - ביטוחים לבטיחות
 וייז-טק - חשמל ובקרה
  S.T.S - חומרים מסוכנים
 אלקטרוסוניק - מערכות אולטרה סוניות
 סוכנות פרג לכיש - רכב חשמלי
 גלאס מיגון - זכוכית, מיגון וציפוי
 אנלטק - תאורת חירום
 כל בו תקן - ניקוי מערכות מיזוג
 חשמל נט - פורטל חשמל ותאורה
 גלובס  - עיתונות עסקית
 דה מרקר - עיתונות עסקית
 תכלת תקשורת - עיתונות

 חוגלה - מוצרי אחזקה ובטיחות
 בוש שרותי סמיקום - משאבות
 העוגנפלסט - איטום \ ציפוי
 חמלני - מיסבים
 אנטקו מערכות אבטחה - טמ''ס, מיגון אש
 באביגום - מוצרי אחזקה
 נורון - מיכשור נגד מזיקים
 יהודה טל תקשורת - מערכות תקשורת אלחוטיות
 סאסאטק - מוצרי אחזקה
 אור פוינט אנרגיה - תאורה, חסכון באנרגיה
 אלקטרוסוניק - מניעת נזקי מכרסמים
 שירן תעשיות - לוקרים תעשייתיים
 ארד איחסון ושינוע - איחסון
 דיבולייט הפצה - תאורה
 סילברלד לייט - תאורת לדים
 שושני את וינשטיין - רצפות תעשייתיות\שיקום מבנים
 רדט ציוד ומערכות - מיכשור ובקרה\תרמוגרפיה
 אביב אנרג'י - מערכות אל פסק\ספקי כח
 וייז-טק - חשמל ובקרה
 S.T.S - חומרים מסוכנים
 BEYOND SOLUTIONS - תוכנת אחזקה CRM
 ברימאג מערכות - משתנות לחדרי שרותים
 גדיר מערכות - חסכון באנרגיה
 גל אור מפעלי תאורה - גופי תאורה
 מקסימה - גז\אחזקת לוחות חשמל
 אקטיקו RadGreen - מיגון קרינה
 אונו - עמדות ניפוק אוטומטיות 
 אנגיס - 
חסכון באנרגיה
 אקו-סייף - הדרכות בבטיחות
 ארטק טכנולוגיות כחול לבן - אפודי בטיחות
 אריאל פיתוח תוכנה - תוכנת בטיחות
 מורטק - העברת מפעלים\אחזקה חזויה\מיגון מכונות
 אריטקום - מיזוג אוויר
 בינה מערכות תוכנה - תוכנת אחזקה
 גלאס מיגון - זכוכית \ מיגון וציפוי
 גל-דור גלגלים - גלגלים
 דה-ויה אנרגיה עתידית - פיקוד ובקרה
 המרכז הישראלי לאימוני חומ''ס וכיבוי אש - אחזקה חזויה
 חינגה מהנדסים - אחזקה חזויה 
 מונדו פיגומים - 
פיגומים
 סאן מערכות הגנה - ציפויים למניעת החלקה ועיכוב אש
 סי.די.לוג - רכיבי מחשב וציוד היקפי
 פרש אייר - טיהור אוויר
 רובופלז - ריתוך , ציוד וחומרים
 ש.ל. פתרונות חירום מתקדמים  - פתרונות חירום
 שלהבת מערכות מידע - הדרכות בבטיחות
 תעשיות ציפוי והגנה USS - ציפויים ומוצרי אחזקה
 מטרומוטור - רכבים חשמליים
 קטלב חניתה - ציפויי מגן 
 מעריב - 
לוקרים תעשייתיים
 אבי בניין הארץ מפעלי מתכת - מוצרי מתכת
 מלמ סחר בינלאומי - אזעקות, אינטרקום
 עמית ק.ד - ניקוי מיכלי דלק
 לדיקו - כלי עבודה
 סורטליין - איחסון
 סוכנות פרג לכיש - רכב חשמלי
 אל - סורג - ציפויים חוסכי אנרגיה
 בן ליין - בגדי עבודה
 חרמון אשר טכנולוגיות - פתרונות איחסון
 א.ב. מולי - משאבות, ציוד לטיפול במים
 ירמיהו כהן מפעלי מתכת - ריתוך
 טמבור - צבעים
 עים השחר - עבודות בגובה, איטום
 שמאור - מפסקים
 ישראלוקס - חשמל ותאורה
 א.ש.ה חשמלית - מלגזות
 בגבהים - עבודות והדרכות בגובה
 יונידרס תדמית - ביגוד ונעלי עבודה
 מורטק - העברת מפעלים \ אחזקה חזויה
 מדטכניקה אורטופון - מכשירי שמיעה, אטמי אזניים
 מדידות - בקרה ואוטומציה
 אקוואטק - מתקני מים
 יפעת מכרזים - מאגרי מידע
 אנלטק - תאורת חירום
 הרשות לחינוך והכשרה ימיים - חומרים מסוכנים
 לייף סייבר - בדיקות קרינה
 כל בו תקן - ניקוי מערכות מיזוג
 טי.סי. מערכות חשמל - עבודות חשמל במתח גבוה ונמוך
 עוז טכנולוגיות - ניקוי בהתזת קרח
 פרוטק - בטיחות \ ציוד ושרותים
 פרוסיל טכנולוגיות - אטמים
 א.מ.ן מכון לבדיקות קרינה - בדיקות קרינה
 רונאר מערכות מדידה - מכשירי מדידה, בובות חילוץ והצלה
 מרקיט מוצרי יעול - טיפול במים, איכות סביבה
 מרום פתרונות תיעוד ומיפוי - מיפוי ותיעוד
 מי השרון טכנולוגיות - מיגון אש פסיבי
 אלקטרה FM  \ בלייגולד \ במן \ י.ב - אחזקת מבנים ומערכות
 לומר פרוייקטים הנדסיים - שירות ומוצרים טכניים לתעשיה
 לדסגו טכנולוגיות - תאורת לדים
 EcoSodaclean - ניקוי ירוק
 אדוארדס ישראל ואקום  - משאבות ואקום
 אדרנלין עבודות גובה - עבודות בגבהים
 אחים עיני - מדרכים ושטיחי כניסה
 גולד חש.אש - בטיחות אש
 גרינטק - דודי קיטור ומערכות
 טרמיטק\הקוטל - הדברה ומניעת מזיקים
 טל שולמרק - הדברה ולכידת בעלי כנף
 בי.אם.או טריידינג - כיבוי אש
 אלקטרוגז - ציוד גז ומכשירים
 אנ.אר.ג'י סנטר - מערכות כיבוי אש
 אלישע הדרכות רפואה - עזרה ראשונה, ציוד רפואי
 שינוע ציוד לוגיסטי - הרמה ושינוע \ מלגזות
 אומגה ליין - ציוד כיבוי אש
 ניר לי פתרונות בקרח יבש - ניקוי בהתזת קרח
 ב.ע. שרותי תברואה - הדברה ומניעת מזיקים
 גורדון גז חימיקלים - מדחסים \ גז
 גאהט - גילוי וכיבוי אש
 פרומיגון - בטיחות \ בטיחות אש
 ISS - אחזקת מבנים
 שני-טק - מיכשור לתעשיה
 רום ישראל - במות הרמה
 סיטי אש - ציוד כיבוי אש
 הידרו סיסטמס - מים אפורים
 ורדי המכון לכבאות - הנדסת בטיחות ומרכז הדרכות ארצי
 פרומט - פינוי עשן
 אקספרס שרותים אחזקות ובינוי - שיקום נזקים
 פלג מערכות ניהול - ניהול בטיחות
 מרב דסקלו - עיתונות מקצועית
 זיו מערכות - מערכות שימון וגירוז
 סופר גלקסי הנדסה ואספקות - צ'ילרים
  א. ספיר - גילוי וכיבוי אש
 ביג או. די - צנרת ואביזרי צנרת
 קבוצת ברנע - מערכות וציוד לכיבוי אש
 מ. ברייך ושות' - חסכון במים
 לבגודס - פרינטר לייבלס
 מפעלי תאורה געש - בקרה ותאורה
 מדטרוניק - ציוד החייאה
 תעבורה פרוייקטים - מנופים
 פאייר אקספרס - בטיחות אש
 רסקיו 1 - בטיחות בגובה
 מטאפור אינטראקטיב - סרטי בטיחות
 טי.סי. מערכות חשמל - חשמל לתעשיה
 רמיד אלקטרוניקה - מערכת קריאת אחות \ מתח נמוך
 גיל ט. ס - פתרונות חימום וצינון
 אורן מטיק - חסכון באנרגיה בתאורה
 המבדקה הכימית - איכות סביבה
 דוודים וצינורות תעשיות אנרגיה - דוודים ומערכות קיטור
 א.ה מוצרים ירוקים לסביבה - איכות סביבה
 פליים אאוט - בטיחות אש
 קו בטיחות - ייעוץ בבטיחות
 ריוול ישראל - במות הרמה
 א.ס. ורטהיים -משאבות
 ג'י 2 ציוד לשינוע - הרמה ושינוע
 המברשת רוחמה - מברשות
 א. ישי ייצור ואחזקות - הרמה ושינוע
 טק פיקס - טיפול בגזים
 מאזני חיפה - מערכות שקילה
 החברה לטכנולוגיות אויר דחוס - מדחסים
 זיקה אלקטרודות - ריתוך
 אוניוולד - מכונות ריתוך
 בוכוולטר תצוגה ואיחסון - איחסון
 שירדן טכנולוגיות - סוגרי בטחון
 בפקס - 
מכשור רפואי
 אמרלד מערכות מידע - תוכנה לתעשיית האחזקה
 אבקו כימיקלים - חומרי ניקוי, כימיקלים
 א.פ מכונות שטיפה - מכונות ניקוי
 ג.ר.י.ן גנרטורים - גנרטורים
 א.א. תאומים - ציוד אור קולי
 ארגון הממונים על הבטיחות - ממוני בטיחות
 חברת חשמל - חסכון באנרגיה
 זאב ראפ - איוורור
 תיק שטח - שרותי בטיחות
 שקד שרותי אנרגיה וקיטור - מערכות קיטור
 קו פיננסי - הבטחת איכות
 אבי שושן החויה ייבוא ושיווק - חימום ואחזקה
 וירט ישראל - כלי עבודה
 עין - גל פוליאורתן - מוצרי פוליאורתן
 יצוגית פלוס תעשיות - מדים ובגדי עבודה
 אי.אם.איי ברק - גזים, מיכשור ובקרה
 זיז עיצוב ופיתוח מוצרים - ציוד בטיחות
 ורטל אפ.סי.אס - ציוד בטיחות
 מגנור הדברה אלקטרונית - הדברה אלקטרונית
 אגרוטל הדברות - הדברה
 קילט ניהול פרוייקטים - מוצרי אריזה
 כרמית - שיקום מבנים ורצפות
 שאלתיאל צברי - הדרכות בבטיחות
 חרמון אשר טכנולוגיות - איחסון
 תמי 4 - מתקני מים 
 פאקו (אי.אל) - 
מכונות וציוד אריזה
 מדטכניקה - ציוד רפואי \ החייאה
 יונקס - משאבות, טיפול במים
 פומס זאב ובניו - ברזים ושסתומים
 רנם ציוד ושרותים - שואבי אבק ומכונות ניקוי
 מטלפרס - בטיחות אש, פינוי עשן
 סטנטופון - תקשורת פנים
 סעדון ייבוא ושיווק - חומרי ניקוי
 ש.א.ג. שרותי רפואה - עזרה ראשונה \ ציוד החייאה
 שחל - רפואת חרום \ החייאה
 ש.ב. פתרונות שינוע - הרמה ושינוע
 לאור הנדסה - ניקוי כימי, קיטור
 לוגסי גולן - איכות סביבה
 קומפקטוס עין החורש - איחסון
 שקד - מיזוג אוויר
 לוגיקוד - מדפסות למדבקות ברקוד
 פסק רופ אקסס - ציוד בטיחות
 מטאלכל - ריתוך
 שיא פרוייקטים ובטיחות - בטיחות ואיכות סביבה
 נובה שיווק והנדסה - מדרכים
 PMS טכנולוגיות אילת - גילוי וכיבוי אש
 פיט פור מי - נעלי בטיחות \ מדרסים
 פז מערכות  - גילוי וכיבוי אש
 עין פקוחה - גילוי וכיבוי אש
 מחץ מרחיקי ציפורים - ציוד נגד מזיקים, הדברה
 מוקד בן בטחון - טלויזיה במעגל סגור
 מרכז ההכשרות וההשמות - הדרכות ריתוך
 סייפטי נט - רשתות וגדרות
 מנופי אבי - הרמה ושינוע
 פי.אם.די.אס - אחזקה חזויה
 ע.ר טכנולוגיות צינון - איוורור
 רפ.קו - ציוד ניקוי
 הלפרין מערכות בטיחות - שילוט בטיחות
 דנבר - צבעים
 ג'י פי גלגלים - גלגלים
 זאב המרכז לעזרה ראשונה - עזרה ראשונה, ציוד רפואי
 א.גרבוב - חומרי ניקוי
 א.א.י שיווק אביזרים וציוד חשמל - שילוט וגופי תאורת חרום
 בסמן שרותי הדברה - הדברת מזיקים
 שטרן תעשיות מתכת - מערכות חימום מים
 אמילי - סולמות טלסקופים
 אבשלום דרך המים - טיפול במים
 אלגטק - קודנים, עבודות אינטרקום
 אלי כהן הדברות - הדברה
 א.ש. מערכות אבטחה - מערכות אבטחה
 מם-בית - ריתוך - ציוד וחומרים
 דה מרקר - עיתונות עסקית
 סולמות חגית - סולמות
 לומיאור - שילוט בטיחות
 מ.י.ל.א - חסכון באנרגיה
 אלפא גמא - טיפול במתכות
 שיא פוליגארד - ציפויים אפוקסיים
 שר בטיחות ואיכות - בטיחות
 סינק פרוייקטים - הבטחת איכות
 פאייר סנטר - בטיחות, ציוד ושרותים
 אמיר הנדסה - הרמה ושינוע
 סי.אר.קונטק - איטום וציפוי
 סופרגום - מוצרי גומי
 אילפן ציוד וחומרים - מוצרי אחזקה
 גלובס - עתונות עסקית
 קייזרמן - הדברה, ציוד נגד מזיקים
 נירלט - צבעים
 סגיב מערכות מיגון אש - בטיחות אש
 הנדסה בגובה - בטיחות בגובה
 עגור לוי - הרמה ושינוע
 בוב בטיחות - הדרכות ויעוץ בבטיחות
 לכמן (רוטל) - מיכשור ובקרה
 אדוארדס ישראל ואקום - משאבות
 דאלאס מוצרי נייר - ציוד לחדרי שרותים
 מכניקה נט - אתר לענף המכניקה
 חן חימום נוזלים - חימום ואחזקה
 עמי שפט הנדסת חשמל - בדיקות תרמוגרפיות
 פזגז - מוצרי גז \ חימום
 עופר כיבוי חילוץ והצלה - חילוץ והצלה בטיחות אש
 עוז בת גלים - שואבי אבק ומכונות ניקוי
 הלל סלי ובנו - דבקים
 אוניקובסקי מעוז - כלי עבודה, סולמות
 קלין קור - ניקוי בהתזת קרח יבש
 ריצוף בטוח - 
מניעת החלקה
 טופ אייר - רוני כהן - מסכי אוויר
 אלרם דבקים - דבקים
 בריל דיויס - ביגוד מגן
 ארגו פור יו - ארגונומיה
 פיקס אומנויות - שילוט וציוד בטיחות
 OZ 2000 - מניעת החלקה
 פלרם ישראל - לוחות לקירוי \ סיכוך
 ס.ט.ס מדע טכנולוגיות ושרותים - איחסון, כימיקלים
 זמן תגובה - הדרכות בבטיחות
 רוטל דבקים - דבקים
 עוצמה 10 - תוכנת אחזקה
 מרב - עתונות מקצועית
 י. אוקיינוס סוכנויות - 
מתקני היגיינה
 אינפרטק טכנולוגיות - איתור דליפות ורטיבות
 כיוונים - הדרכות בבטיחות
 אנדרי  - חשמל, אביזרים
 נגה עינת - נעלי עבודה ובטיחות
 ניו סקום - בטיחות אש
 ד.א.ס - תוכנת בטיחות
 דקר ציוד רפואי - עזרה ראשונה
 מערכות בטיחות - בטיחות בגובה
 לפידות ציוד יעודי - בטיחות בגובה
 וורקר - מדים ובגדי עבודה
 חשמל נט - אתר לענף החשמל
 המרכז לבטיחות אש - הדרכות חירום ואש
 המרכז לחיטוי מאגרי מים - חיטוי מאגרים \ הדברה
 תעמל - הרמה ושינוע
 לבטח הנדסה ובטיחות - הדרכות בבטיחות
 מישלב קורסים - הכשרה טכנולוגית ומקצועית
 המרכז לרפואת חרום - ציוד עזרה ראשונה
 אקסטל - פרופילי אלומיניום
 מכון התקנים - תקינה ואיכות
 אפיקי מים - 
מניעת נזקי אבנית
 10 פלוס - פטנטים ומתנות ייחודיות
 אור פרו מוצרי מגנט וקד''מ - מוצרים לקידום מכירות
 אינטרו בטיחות - נעלי בטיחות
 בן דוד פרסום - עתונות מקצועית
 שבא טכנוטק - מוצרי אחזקה \ איכות סביבה

פרטים נוספים בערוצים לשיווק ממוקד טל - 03-7525055